ide jön majd a bc

 

A képzések konzultációs rendje (órarend) alább olvasható

 

 

Iskolai sportkör tartására képzett szakember szakirányú továbbképzési szak

1. csoport

 

Időpont

(nap,óra)

Tantárgy kód

Tantárgy név

Oktató neve

Tanterem szám

február 21. (szombat)

8.00-9.30

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

9.45-11.15

TS1220L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

11.30-13.00

TS1211L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

13.30-15.00

TS1208L

Testnevelés tanítás és sportköri foglalkozás módszertana II.

Seregi Ernő

212

15.15-16.45

TS1213L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

17.00-18.30

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

április 1. (szerda)

14.00-15.30

TS1216L

Úszás oktatásának módszertana

Gyula Sándor

Uszoda

15.45-17.15

TS1213L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

17.30-19.00

TS1208L

Testnevelés tanítás és sportköri foglalkozás módszertana II.

Seregi Ernő

212

április 2. (csütörtök)

8.00-9.30

TS1213L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

9.45-11.15

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

11.30-13.00

TS1216L

Úszás oktatásának módszertana

Gyula Sándor

Uszoda

13.30-15.00

TS1211L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

15.15-16.45

TS1208L

Testnevelés tanítás és sportköri foglalkozás módszertana II.

Seregi Ernő

212

17.00-18.30

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

április 3. (péntek)

8.00-9.30

TS1220L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

9.45-11.15

 

 

 

 

11.30-13.00

TS1208L

Testnevelés tanítás és sportköri foglalkozás módszertana II.

Seregi Ernő

212

13.30-15.00

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

15.15-16.45

TS1211L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

17.00-18.30

TS1213L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

április 4. (szombat)

8.00-10.15

TS1202L

Egészségtudatos magatartás

Dr. Olajos Judit

D/6

11.00-13.15

TS1205L

Sport, mint a nevelés eszköze

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

14.00-15.30

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

15.45-17.15

TS1216L

Úszás oktatásának módszertana

Gyula Sándor

Uszoda

17.30-19.00

TS1220L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

április 11. (szombat)

8.00-10.15

TS1202L

Egészségtudatos magatartás

Dr. Olajos Judit

D/7

11.00-13.15

TS1205L

Sport, mint a nevelés eszköze

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

14.00-15.30

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

15.45-17.15

TS1211L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

17.30-19.00

TS1213L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

május 9. (szombat)

13.30-15.00

TS1216L

Úszás oktatásának módszertana

Gyula Sándor

Uszoda

15.15-16.45

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

17.00-18.30

TS1220L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

május 22. (péntek)

14.00-15.30

TS1220L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

15.45-17.15

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

17.30-19.00

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 29. (péntek)

17.30-19.00

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 30. (szombat)

11.30-13.00

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

 


Részismereti képzés tanítói oklevéllel rendelkezők részére Testnevelés és sport műveltségi terület teljesítésére 

2. csoport

 

Időpont

(nap,óra)

Tantárgy kód

Tantárgy név

Oktató neve

Tanterem szám

február 20. (péntek)

14.00-15.30

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

15.45-17.15

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

17.30-19.00

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

február 21. (szombat)

8.00-9.30

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

9.45-11.15

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

11.30-13.00

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

13.30-15.00

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

15.15-16.45

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

17.00-18.30

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

április 2. (csütörtök)

8.00-9.30

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

9.45-11.15

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

11.30-13.00

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

13.30-15.00

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

15.15-16.45

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

17.00-18.30

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

április 3. (péntek)

8.00-9.30

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

9.45-11.15

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

11.30-13.00

 

 

 

 

13.30-15.00

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

15.15-16.45

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

17.00-18.30

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

április 4. (szombat)

8.00-10.15

TAT2002L

Egészségtudatos magatartás

Dr. Olajos Judit

D/6

11.00-13.15

TS1205L

Sport, mint a nevelés eszköze

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

április 10. (péntek)

14.00-15.30

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

15.45-17.15

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

17.30-19.00

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

április 11. (szombat)

8.00-10.15

TAT2002L

Egészségtudatos magatartás

Dr. Olajos Judit

D/7

11.00-13.15

TS1205L

Sport, mint a nevelés eszköze

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

május 8. (péntek)

14.00-15.30

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

15.45-17.15

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

T-2

17.30-19.00

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

május 9. (szombat)

8.00-9.30

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

9.45-11.15

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

11.30-13.00

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 23. (szombat)

8.00-9.30

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

9.45-11.15

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

11.30-13.00

 

 

 

 

13.30-15.00

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

15.15-16.45

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 30. (szombat)

8.00-9.30

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4


 

Részismereti képzés tanítói oklevéllel rendelkezők részére Testnevelés és sport műveltségi terület teljesítésére 

3. csoport

 

Időpont

(nap,óra)

Tantárgy kód

Tantárgy név

Oktató neve

Tanterem szám

február 20. (péntek)

14.00-15.30

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

15.45-17.15

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

17.30-19.00

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

február 21. (szombat)

8.00-9.30

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

9.45-11.15

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

11.30-13.00

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

13.30-15.00

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

15.15-16.45

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

17.00-18.30

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

április 2. (csütörtök)

8.00-9.30

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

9.45-11.15

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

11.30-13.00

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

13.30-15.00

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

15.15-16.45

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

17.00-18.30

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

április 3. (péntek)

8.00-9.30

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

9.45-11.15

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

11.30-13.00

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

13.30-15.00

 

 

 

 

15.15-16.45

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

17.00-18.30

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

április 4. (szombat)

8.00-10.15

TAT2002L

Egészségtudatos magatartás

Dr. Olajos Judit

D/6

11.00-13.15

TS1205L

Sport, mint a nevelés eszköze

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

április 10. (péntek)

14.00-15.30

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

15.45-17.15

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

17.30-19.00

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

április 11. (szombat)

8.00-10.15

TAT2002L

Egészségtudatos magatartás

Dr. Olajos Judit

D/7

11.00-13.15

TS1205L

Sport, mint a nevelés eszköze

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

május 8. (péntek)

14.00-15.30

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

T-2

15.45-17.15

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

17.30-19.00

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 9. (szombat)

8.00-9.30

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

9.45-11.15

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

11.30-13.00

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

május 23. (szombat)

8.00-9.30

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

9.45-11.15

 

 

 

 

11.30-13.00

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

13.30-15.00

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

15.15-16.45

 

 

 

 

17.00-18.30

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

május 30. (szombat)

9.45-11.15

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

 

Részismereti képzés tanítói oklevéllel rendelkezők részére Testnevelés és sport műveltségi terület teljesítésére

 4. csoport

 

Időpont

(nap,óra)

Tantárgy kód

Tantárgy név

Oktató neve

Tanterem szám

február 20. (péntek)

14.00-15.30

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

15.45-17.15

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

17.30-19.00

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

február 21. (szombat)

8.00-9.30

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

9.45-11.15

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

11.30-13.00

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

13.30-15.00

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

15.15-16.45

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

17.00-18.30

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

április 2. (csütörtök)

8.00-9.30

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

9.45-11.15

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

11.30-13.00

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

13.30-15.00

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

15.15-16.45

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

17.00-18.30

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

április 3. (péntek)

8.00-9.30

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

9.45-11.15

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

Atlétikai csarnok

11.30-13.00

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

13.30-15.00

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

15.15-16.45

 

 

 

 

17.00-18.30

TAT2012L

Tanítási gyakorlat és módszertan

Seregi Ernő

212

április 4. (szombat)

8.00-10.15

TAT2002L

Egészségtudatos magatartás

Dr. Olajos Judit

D/6

11.00-13.15

TS1205L

Sport, mint a nevelés eszköze

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

április 10. (péntek)

14.00-15.30

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

15.45-17.15

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

17.30-19.00

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

április 11. (szombat)

8.00-10.15

TAT2002L

Egészségtudatos magatartás

Dr. Olajos Judit

D/7

11.00-13.15

TS1205L

Sport, mint a nevelés eszköze

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

május 8. (péntek)

14.00-15.30

TAT2008L

Sportjátékok alapjai II.

Veress Gyula

T-3

15.45-17.15

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

17.30-19.00

TAT2004L

Zenés-táncos mozgásformák (aerobik, néptánc)

Rajna Beatrix

T-2

május 9. (szombat)

8.00-9.30

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

9.45-11.15

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

11.30-13.00

TS1209L

Zenés-táncos mozgásformák (RG)

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

május 23. (szombat)

8.00-9.30

 

 

 

 

9.45-11.15

TS1217L

Küzdősportok oktatásának elmélete és módszertana

Dr. Pucsok József Márton

T-1

11.30-13.00

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

13.30-15.00

 

 

 

 

15.15-16.45

TAT2013L

Úszás

Dr. Vajda Ildikó

Uszoda

17.00-18.30

TS1218L

Motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 30. (szombat)

11.30-13.00

TAT2011L

Tartásjavító és koordinációt fejlesztő mozgásanyag elm. és módsz.

Dr. Vajda Ildikó

T-4

 

Testnevelő-edző alapszak részismereti képzés

5. csoport

 

Időpont

(nap, óra)

Tantárgy kód

Tantárgy név

Oktató neve

Tanterem szám

február 21. (szombat)

8.00-9.30

TNB1711L

Röplabda

Veress Gyula

T-3

9.45-11.15

TNB1816L

Sportpedagógia

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

11.30-13.00

TNB1815L

Küzdősportok I.

Dr. Pucsok József Márton

T-1

13.30-15.00

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

15.15-16.45

TNB1316L

Bevezetés a tudományos kutatásba

Hegedüs Ferenc

Szt. 2.

17.00-18.30

TNB1513L

Testnevelés elmélet és módszertan I.

Seregi Ernő

212

április 1. (szerda)

14.00-15.30

TNB1711L

Röplabda

Veress Gyula

T-3

15.45-17.15

TNB1513L

Testnevelés elmélet és módszertan I.

Seregi Ernő

212

17.30-19.00

TNB1813L

Úszás

Gyula Sándor

Uszoda

április 2. (csütörtök)

8.00-9.30

TNB1813L

Úszás

Gyula Sándor

Uszoda

9.45-11.15

TNB1316L

Bevezetés a tudományos kutatásba

Hegedüs Ferenc

Szt. 2.

11.30-13.00

TNB1513L

Testnevelés elmélet és módszertan I.

Seregi Ernő

212

13.30-15.00

TNB1816L

Sportpedagógia

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

15.15-16.45

TNB1711L

Röplabda

Veress Gyula

T-3

17.00-18.30

TNB1615L

Erőfejlesztés

Dr. Pucsok József Márton

T-1

április 3. (péntek)

8.00-9.30

TNB1513L

Testnevelés elmélet és módszertan I.

Seregi Ernő

212

9.45-11.15

TNB1615L

Erőfejlesztés

Dr. Pucsok József Márton

T-1

11.30-13.00

TNB1316L

Bevezetés a tudományos kutatásba

Hegedüs Ferenc

Szt. 2.

13.30-15.00

TNB1711L

Röplabda

Veress Gyula

T-3

15.15-16.45

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

április 4. (szombat)

8.00-10.15

TNB1817L

Sportpszichológia

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

11.00-13.15

TNB1112L

Élettan-balesetvédelem-elsősegély I.

Dr. Olajos Judit

D/6

14.00-15.30

TNB1813L

Úszás

Gyula Sándor

Uszoda

15.45-17.15

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

17.30-19.00

TNB1816L

Sportpedagógia

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

április 11. (szombat)

8.00-10.15

TNB1817L

Sportpszichológia

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

11.00-13.15

TNB1112L

Élettan-balesetvédelem-elsősegély I.

Dr. Olajos Judit

D/1

14.00-15.30

TNB1316L

Bevezetés a tudományos kutatásba

Hegedüs Ferenc

Szt. 2.

15.45-17.15

TNB1713L

Kézilabda

Veress Gyula

T-3

17.30-19.00

TNB1815L

Küzdősportok I.

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 9. (szombat)

13.30-15.00

TNB1615L

Erőfejlesztés

Dr. Pucsok József Márton

T-1

15.15-16.45

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

17.00-18.30

TNB1813L

Úszás

Gyula Sándor

Uszoda

május 22. (péntek)

14.00-15.30

TNB1816L

Sportpedagógia

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

15.45-17.15

TNB1815L

Küzdősportok I.

Dr. Pucsok József Márton

T-1

17.30-19.00

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

május 29. (péntek)

14.00-15.30

TNB1615L

Erőfejlesztés

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 30. (szombat)

8.00-9.30

TNB1815L

Küzdősportok I.

Dr. Pucsok József Márton

T-1

 


Testnevelő-edző alapszak részismereti képzés

6. csoport

 

Időpont

(nap, óra)

Tantárgy kód

Tantárgy név

Oktató neve

Tanterem szám

február 21. (szombat)

8.00-9.30

TNB1816L

Sportpedagógia

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

9.45-11.15

TNB1815L

Küzdősportok I.

Dr. Pucsok József Márton

T-1

11.30-13.00

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

13.30-15.00

TNB1316L

Bevezetés a tudományos kutatásba

Hegedüs Ferenc

Szt. 1.

15.15-16.45

TNB1513L

Testnevelés elmélet és módszertan I.

Seregi Ernő

212

17.00-18.30

TNB1711L

Röplabda

Veress Gyula

T-3

április 1. (szerda)

14.00-15.30

TNB1513L

Testnevelés elmélet és módszertan I.

Seregi Ernő

212

15.45-17.15

TNB1813L

Úszás

Gyula Sándor

Uszoda

17.30-19.00

TNB1711L

Röplabda

Veress Gyula

T-3

április 2. (csütörtök)

8.00-9.30

TNB1615L

Erőfejlesztés

Dr. Pucsok József Márton

T-1

9.45-11.15

TNB1813L

Úszás

Gyula Sándor

Uszoda

11.30-13.00

TNB1316L

Bevezetés a tudományos kutatásba

Hegedüs Ferenc

Szt. 2.

13.30-15.00

TNB1513L

Testnevelés elmélet és módszertan I.

Seregi Ernő

212

15.15-16.45

TNB1816L

Sportpedagógia

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

17.00-18.30

TNB1711L

Röplabda

Veress Gyula

T-3

április 3. (péntek)

8.00-9.30

 

 

 

 

9.45-11.15

TNB1513L

Testnevelés elmélet és módszertan I.

Seregi Ernő

212

11.30-13.00

TNB1615L

Erőfejlesztés

Dr. Pucsok József Márton

T-1

13.30-15.00

TNB1316L

Bevezetés a tudományos kutatásba

Hegedüs Ferenc

Szt. 2.

15.15-16.45

TNB1711L

Röplabda

Veress Gyula

T-3

17.00-18.30

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

április 4. (szombat)

8.00-10.15

TNB1817L

Sportpszichológia

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

11.00-13.15

TNB1112L

Élettan-balesetvédelem-elsősegély I.

Dr. Olajos Judit

D/6

14.00-15.30

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

15.45-17.15

TNB1816L

Sportpedagógia

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

17.30-19.00

TNB1813L

Úszás

Gyula Sándor

Uszoda

április 11. (szombat)

8.00-10.15

TNB1817L

Sportpszichológia

Pásztorné dr. Batta Klára

D/7

11.00-13.15

TNB1112L

Élettan-balesetvédelem-elsősegély I.

Dr. Olajos Judit

D/1

14.00-15.30

TNB1713L

Kézilabda

Veress Gyula

T-3

15.45-17.15

TNB1815L

Küzdősportok I.

Dr. Pucsok József Márton

T-1

17.30-19.00

TNB1316L

Bevezetés a tudományos kutatásba

Hegedüs Ferenc

Szt. 2.

május 9. (szombat)

13.30-15.00

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

15.15-16.45

TNB1813L

Úszás

Gyula Sándor

Uszoda

17.00-18.30

TNB1615L

Erőfejlesztés

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 22. (péntek)

14.00-15.30

TNB1815L

Küzdősportok I.

Dr. Pucsok József Márton

T-1

15.45-17.15

TNB1817L

Biomechanika

Dr. Vajda Ildikó

Szt. 2.

17.30-19.00

TNB1816L

Sportpedagógia

Pásztorné dr. Batta Klára

T-2

május 29. (péntek)

15.45-17.15

TNB1615L

Erőfejlesztés

Dr. Pucsok József Márton

T-1

május 30. (szombat)

9.45-11.15

TNB1815L

Küzdősportok I.

Dr. Pucsok József Márton

T-1

 

 

 

 

Kedves Pályázó!

 

Tájékoztatjuk, hogy a testnevelő tanár asszisztens szakirányú továbbképzésre benyújtott jelentkezését (regisztrációját) érvénytelenítettük, mivel ezt a képzést nem indítjuk.

 

Az alábbi kedvező finanszírozású képzéseket ajánljuk figyelmébe, melyekre új jelentkezés benyújtásával pályázhat 2014. szeptember 15-ig. (Jelentkezési lap letölthető a www.nyf.hu/felvi honlapról.)

 

  1. Iskolai sportkör tartására képzett szakember szakirányú továbbképzési szak

 

A TÁMOP-4.1.2.E-13/1/KONV-2013-0010. pályázatból finanszírozott, 150 fő részére ingyenes. Két féléves képzésben szakképzettség szerezhető a közoktatás 1-8. osztályában iskolai sportkör tartására, teremben vagy a természetben végzett játék- és sportfoglalkozások szervezésére, vezetésére.

  

A felvétel feltétele:

 

  1. A sport területén képesítéshez kötött tevékenység gyakorlásához szükséges oklevél

  2. Egyéb, legalább alapképzésben vagy főiskolai szintű képzésben szerzett oklevél esetén további feltétel a sport területén szerzett szakképzettség. (Részletek a www.nyf.hu/testneveles honlapon.)

 

  1. Részismereti képzés testnevelő tanári mesterszak megalapozásához

 

A felvétel feltétele: közismereti tanár szakos oklevél.

 

A képzés két féléves (50 kredit). Az önköltség (5.000.-Ft/kredit) teljes vagy részleges mérséklésére kérelem nyújtható be a TÁMOP pályázat terhére. A képzés sikeres elvégzése után kreditigazolást adunk ki, és a 2016/2017-es tanévig jelentkezés nyújtható be tanári mesterszakra, testnevelő tanár szakképzettségre

 

  2.   Részismereti képzés tanítói oklevéllel rendelkezők részére testnevelés műveltségi terület teljesítésére

 

A felvétel feltétele: tanítói oklevél.

 

A képzés két féléves (25 kredit). Az önköltség (5.000.-Ft/kredit) teljes vagy részleges mérséklésére kérelem nyújtható be a TÁMOP pályázat terhére. A műveltségi terület teljesítéséről a 79/2006.(IV.5.) Korm.rendeletben meghatározott igazolást adunk ki.

  

Várjuk jelentkezését kedvező finanszírozású képzéseinkre.

 

  

 

Nyíregyháza, 2014. június 27.

 

 

Pásztorné Dr. Batta Klára 

intézetigazgató 

Testnevelés és Sporttudományi Intézet

 

 

AZ ISKOLAI SPORTKÖR TARTÁSÁRA KÉPZETT SZAKEMBER SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉSI SZAK

A képzés fő jellemzői:

 

 

A képzés során félévenként 5 konzultációs alkalmat tervezünk. 

 

Jelentkezési határidő: várhatóan 2014. szeptember közepe. (Nyíregyházi Főiskola Felvételi Iroda)

 


A honlapon történő előzetes jelentkezés nem helyettesíti a

 

Nyíregyházi Főiskolára történő hivatalos jelentkezést.

 

Képzési és kimeneti követelmények:

 

1. A szakirányú továbbképzés megnevezése: iskolai sportkör tartására képzett szakember

 

2. A szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése: iskolai sportkör tartására képzett szakember

 

3. A szakirányú továbbképzés képzési területe: sporttudomány

 

4. A felvétel feltétele:

 

A sport területén képesítéshez kötött tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítések jegyzékéről szóló külön jogszabály alapján:

 

a)      Alapképzésben vagy főiskolai szintű képzésben szerzett oklevél, mely az alábbi szakképzettségek valamelyikét tanúsítja:

 

aa) Alapképzésben szerezhető szakképzettség:

 

-          testnevelő tanár;

-          testnevelő-edző;

-          sportszervező;

-          rekreáció-szervező és egészségfejlesztő;

-          humánkineziológus;

-          gyógytornász-fizioterapeuta.

 

ab) Főiskolai szintű képzésben szerezhető szakképzettség:

 

-          szakedző;

-          sportmenedzser;

-          rekreáció-szervező;

-          testnevelő tanár;

-          testnevelő tanár – egészségtan tanár;

-          gyógytornász;

-          táncpedagógus;

-          rekreáció-menedzser.

 

b)      Egyéb, legalább alapképzésben vagy főiskolai szintű képzésben szerzett oklevél megléte esetén további jelentkezési feltétel az alábbi szakképzettségek vagy szakképesítések valamelyikének megléte:

 

ba) Mesterképzésben vagy egyetemi szintű képzésben szerezhető szakképzettség:

 

-          okleveles szakedző;

-          okleveles rekreáció-irányító;

-          okleveles sportmenedzser;

-          okleveles humánkineziológus;

-          okleveles testnevelő tanár;

-          okleveles gyógytestnevelő tanár.

 

bb) Szakirányú továbbképzésben szerezhető szakképzettség:

-          preventív mozgásterapeuta;

-          lovaskultúra oktató.

 

bc) Szakképzésben szerezhető szakképesítés:

-          sportoktató (a sportág megjelölésével);

-          sportedző (a sportág megjelölésével);

-          rekreációs mozgásprogram-vezető szakirányai: animátor, aqua tréner, fitness instruktor, személyi edző, wellness tanácsadó, gyermekkori mozgásprogram-vezető, orientális táncoktató, szenior tréner;

-          fitness-wellness asszisztens;

-          sportszervező, -menedzser;

-          sportmasszőr;

-          lovastúra-vezető;

 

bd) Nemzetközi sportszövetség által akkreditált edzőképzésben szerzett képesítés (a sportág megjelölésével).

 

bd) Az adott sportágban szerezhető legmagasabb szintű állami sportszakmai képesítés.

 

5. Képzési idő: 2 félév

 

6. Képzés során összegyűjtendő kreditek száma: 60 kredit

 

7. A szakirányú továbbképzési szak célja, a képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben

 

7.1. A szakirányú továbbképzési szak célja

A képzés célja, hogy a szakon végzettek, a megszerzett ismereteik, képességeik és készségeik birtokában alkalmassá váljanak arra, hogy a közoktatás 1-8. osztályában iskolai sportkör tartására képzett szakemberként bekapcsolódhassanak a mindennapos testnevelés délutáni feladatainak ellátásába. Szerezzenek kompetenciákat a tanulók természetben, vagy teremben végzett játék- és sportfoglalkozásaik szervezésére és vezetésére, váljanak alkalmassá a különböző egészségközpontú elvárások munkafeladatainak ellátására.

 

7.2. Elsajátítandó kompetenciák és tudáselemek

Az iskolai sportkör tartására képzett szakember testkulturális, sporttudományi, valamint nevelés- és egészségtudományi képzettségének birtokában ismeri:

 

-          a közoktatás 1-8. osztályában a sportköri foglalkozások oktatási-nevelési feladatait,

-          az általános iskolás korosztály életszakaszainak mozgásfejlődését,

-          a különböző sportmozgások oktatási módszereit az életkori sajátosságoknak megfelelően,

-          az iskolai sporttevékenység egészségvédelmi – elsősegélynyújtás szabályait,

-          az iskolában és az iskolán kívül történő sporttevékenység szervezési, vezetési feladatait,

-          a természetben történő sporttevékenység sajátosságait (előnyeit és veszélyeit),

-          a rekreációs szemléletmód alkalmazási lehetőségeit a délutáni sporttevékenységben,

-          a rendszeres testedzés pozitív élettani hatásait, mint az egészségtudatos magatartás alappillérét.

 

Az iskolai sportkör tartására képzett szakemberek képesek, illetve alkalmasak:

-          az élményszintű pszichomotoros cselekvéstanulás biztosítására,

-          a differenciálás elvének követésére,

-          a sportköri foglalkozás egészségvédelmi – balesetmegelőzés, elsősegélynyújtás szabályainak betartására, illetve betartatására,

-          az iskolában és az iskolán kívül történő sporttevékenység szervezésére, vezetésére,

-          természetben történő sporttevékenység szervezésére, vezetésére,

-          egészséges életmód program vezetésére,

-          tanórán kívüli fizikai aktivitás, rekreációs programok szervezésére.

 

Az iskolai sportkör tartására képzett szakemberek rendelkeznek:

-          szakképzettségükre épülő korszerű pedagógiai, módszertani ismeretekkel,

-          a minőségi, aktív életmód szemléletű tevékenység iránti szakmai elkötelezettséggel,

-          a testnevelés és a sport ismereteinek átadásával,

-          az iskolai sportkör tartására képzett szakember szervezési-vezetési feladatokból adódó analizáló és szintetizáló képességgel.

 

7.3. Személyes adottságok, készségek

Az iskolai sportkör tartására képzett szakember rendelkezik:

-          önismerettel, kritikus önértékeléssel,

-          együttműködési készséggel,

-          személyi felelősségérzettel,

-          minőségtudattal,

-          kommunikáció képességekkel,

-          társadalmi érzékenységgel,

-          közösségi felelősségérzettel és feladatvállalással,

-          a permanens művelődés igényével és képességével,

-          az erkölcsi normák tiszteletével;

-          környezet- és egészségtudatos magatartással;

-          a csoportban való munkavégzés, a kollegialitás és a hatékony munkaszervezés készségével,

-          figyelemösszpontosítás és –megosztás képességgel,

-          gyors felismerés (észlelés) képességgel,

-          precizitással, pontossággal,

-          megbízhatósággal,

-          határozottsággal,

-          türelmességgel,

-          motiváló készséggel,

-          probléma meglátó és megoldó képességgel.

 

7.4. Az iskolai sportkör tartására képzett szakképzettségű szakember alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben:

Az iskolai sportkör tartására képzett szakképzettséggel rendelkező szakember a megszerzett ismeretek birtokában:

a.) képes:

-          a sportköri foglalkozások tanítási-tanulási folyamatának megtervezésére, valamint a tanulók életkori sajátosságainak megfelelő oktatási folyamat meghatározására, hatékony módszerek, szervezési formák, eszközök kiválasztására a tanítandó korosztálynak megfelelően,

-          az iskolai és iskolán kívüli sportköri tevékenységekhez tartozó játék és sportfoglalkozások szervezésére és levezetésére, különös tekintettel az olyan kreatív foglalkozásokra, ahol a közösségben végrehajtandó feladatok dominálnak,

-          a sportmozgások oktatásához szükséges adekvát módszerek megválasztására és alkalmazására a különböző adottságokkal, képességekkel, esetleg előzetes tudással rendelkező tanulók mozgás kultúrájának, fizikai teljesítőképességének fejlesztéséhez,

-          a tanítás eredményeként kialakított mozgáskészlet kreatív használatára, eredeti mozgások, mozgásfolyamatok, játékok alkotására,

-          olyan mozgásformák, tevékenységek, sportágak közvetítésére, amelyek egyrészt divatosak, megfelelnek a korszellemnek, és bizonyítják, hogy a sport elsősorban olyan örömforrás, kaland, játék, amely hozzájárul életük bármely szakaszában egyrészt életminőségük megőrzéséhez, javításához; másrészt közösségteremtő erejénél fogva szocializációs problémák megoldásához,

-          a sportköri foglalkozások során fejlesztett kompetenciák beépítésére, kihasználására az általa oktatott szakképzetségen,

-          a tanulók sport iránti motivációjának kialakítására, a sporttevékenységben elért eredmények szakszerű visszacsatolására, a fejlesztő értékelés kialakítására,

-          szakmai módszertani felkészültségükkel, az eltérő testi-lelki adottságú diákok számára is vonzóvá tenni a testnevelést, az iskola sportéletet, sikerélményt biztosítva a mozgásos tevékenységeken keresztül is,

-          a mozgástanulás és tanítás folyamatában rejlő személyiségfejlesztési lehetőségek kihasználására,

-          a sporttevékenység területén a tehetséges tanulók felismerésére és továbbirányítására.

 

b.) alkalmas:

-          sportköri foglalkozások, sporttábori foglalkozások, turisztikai és rekreációs programok szervezésére és vezetésére az általános iskola 1-8. évfolyam korosztálya számára,

-          az iskolai és az iskolán kívüli, természetben történő sporttevékenység szervezésére és

lebonyolítására;

-          a differenciálást igénylő tanulók fejlesztéséhez szükséges, egyéni képességfejlesztő gyakorlatok összeállítására és szakszerű alkalmazására,

-          az iskolai és az iskolák közötti tömegsport versenyek rendezésére és lebonyolítására.

 

8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök (szakmai gyakorlat) és az

    ezekhez rendelt kreditérték:    

 

Szakmai alapozó ismeretek: 14-22 kredit

-          A sport biológiai alapjai

-          Edzéselmélet és motoros képességek fejlesztésének elmélete és gyakorlata

-          Sport, mint a nevelés eszköze (sportpedagógia, sportpszichológia)

-          Testnevelés tanítás és sportköri foglalkozás módszertana

-          Gimnasztika elmélete és módszertana

 

Differenciált szakmai ismeretek: 29-40  kredit

-          Testnevelés és népi játékok

-          Zenés táncos mozgásformák oktatásának módszertana

-          Csapatsportágak oktatásának módszertana

-          Egyéni sportágak oktatásának módszertana

-          Küzdősportok oktatásának módszertana

-          Szabadidős sporttevékenységek oktatásának módszertana

-          Tartásjavító és mozgáskoordinációt fejlesztő gyakorlatanyagának elmélete és módszertana

-          Iskolai szakmai gyakorlat

 

9. A szakdolgozat kreditértéke: 4 kredit